\"\"
SPKFree.Net  Technologie Terminologie Kdo je kdo 

SPKFree.Net

22.02.2005
Jsme tedy dalším poskytovatelem internetu?
 
Ne, v žádné případě. Neposkytujeme internet ani neprovozujeme žádné veřejné telekomunikační služby. Naše sdružení buduje a udržuje počítačovou síť s připojením k internetu. Pouze naši členové mají možnost využívat naši síť.
Kdybych měl vyjmenovat ty nejzákladnější rozdíly mezi SPKFree.Net a poskytovateli internetu byly by to tyto rozdíly:

1. Poskytovatelé internetu prodávají svoje služby a připojení k internetu třetím osobám. Naše sdružení nic nikomu neprodává, pouze umožňuje svým členům využívat počítačovou síť sdružení.
2. Poskytovatelé pracují pro zisk. Občanská sdružení jsou ze zákona nezisková.
3. Poskytovatelé v zájmu zvýšení a udržení zisku dávají k dispozici jen určitou maximální rychlost (např nabídnou 512k s agregací a garantovaných 128k). Naše sdružení řídí svůj chod tak, aby každý člen měl k dispozici požadovanou minimální rychlost do internetu, maximální rychlost je u nás omezena jen propustností počítačové sítě a velikostí celkové konektivity. Uvnitř sítě je rychlost omezena jen propustností.
4. Snahou poskytovatelů je zvyšovat ceny + snižovat náklady (to se projevuje na kvalitě služeb) a tím maximalizovat zisk. Jak už bylo uvedeno výše, občanská sdružení jsou nezisková, takže u nás je naopak snaha snižovat členské poplatky.
5. Poskytovatelé mají k zajištění svých služeb zaměstnance, služební auta, sídla .... to vše něco stojí (dokonce to stojí mnohem víc než vlastní konektivita). Naše sdružení si vše zajišťuje vlastními silami. To má své výhody i nevýhody. Výhodou je nižší cena. Nevýhodou fakt, že všichni členové sdružení dělají tyto činnosti pouze ve svém volném čase.
6. Poskytovatelé vybudují přípojná místa z úvěrů (případně jiných zdrojů). Naše sdružení buduje spoje především z aktivačních poplatků. Peníze nám do klína nespadnou. 7. Poskytovatelé za své odvedené služby vystavují zpětně faktury. Sdružení vybírá na svůj provoz členské příspěvky předem. Je to pojsitka před případnými neplatiči.
8. Poskytovatelé uzavírají smlouvy, ve kterých jsou mnohaměsíční výpovědní lhůty. Občanská sdružení jsou ze zákona dobrovolná. Vystoupit ze sdružení lze kdykoliv a okamžitě.

Autor: MS-fanousek 
Jméno:
Heslo:
-> Registrace
webmail objednávky

 
Konektivita: 2824 Mbit
Linka Mohelnickoin:
out:
Linka Zábřežskoin:
out:
Linka Lukavickoin:
out:
Linka Šumperskoin:
out:
Počet členů: 3495
Přihlášení za 24h: 18
TOPlist

Oficiální stanovy občanského sdružení SPKFree.Net Doporučujeme, aby si tento dokument přečetli jak současní členové tak budoucí zájemci o členství.

Pravidla využívání sítě SPKFree.Net Doporučujeme, aby si tento dokument přečetli jak současní členové tak budoucí zájemci o členství.

Návody k nastavení zařízení v naší síti naleznete na adrese tutorial.spkfree.cz

Elektronický obchod s wifi technikou a síťovým vybavením naleznete na adrese networkshop.cz

RSS kanál novinek Pro okamžité informování o novinkách na webu.

  Dnes je 25. 2. 2018
  Svátek slaví

Google
  svobodar (1939)
  18:52 - jaroslav.plhak
  18:27 - Cartmen
  17:44 - stolz.libor
  17:36 - jirig
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

Design: T99 | PHP & Webmaster: Alantach. | Content: MS-Fanousek, T99
SPKFree.Net @ 2005 - 2018


val